Jak je to s dietami? Držet nebo nedržet dietní opatření?

Velikost textu: A A A

Jak je to s dietami? Držet nebo nedržet dietní opatření?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Chcete shodit nějaké to kilo? Zázračná dieta, která vás zbaví za týden až pěti kil. Narážíte na takové a podobné titulky v časopisech a na internetu. Dneska chce být každý štíhlý, krásný, mít pružné tělo, to je pochopitelné. Ovšem jak toho dosáhnout? A co hůř, jak zhubnout a nepřibrat kila zpátky, vyhnout se jo-jo efektu. To chce asi každý.

Dieta sama o sobě je naprosto zbytečná. Ano snížíte svou hmotnost speciálně upraveným jídelníčkem. Většinou vynecháváte cukry, smíte jíst pouze určité dávky a určité potraviny. Diet existuje hned několik. Při některých jíte speciální „tukožroutskou“ polévku, která vám zaručuje zhubnutí, další vám zaručí díky zelenině štíhlejší pas za několik dní, další dieta vynechává veškeré přílohy a tvrdí, že budete krásně štíhlá a tak dál. Diet je opravdu na několik set, možná i tisíc. Ne všechny bývají účinné, respektive téměř žádná nemá trvalý efekt hubnutí, protože dietu držíte například tři týdny a poté se vracíte ke své stravě zpátky. První tři týdny kilogramy shazujete, jakmile se vrátíte ke své stravě, kila se zase vracejí a mnohdy i přibude nějaké to kilo navíc, oproti vaší původní váze před dietou. V tu chvíli se u vás projevuje jo-jo efekt. Jo-jo efekt je nežádoucí a pokud budete tento styl, chvíli držím dietu a poté zase jím normálně, aplikovat delší dobu může to pro vaše zdraví nebezpečné. Opakované shazování kil a nabírání není pro váš organismus dobré a zdravé. Trpí vaše kůže, váš metabolismus, váš žaludek a mnoho dalších orgánů.

Dále také naprostý nesmysl je dieta, kterou si naordinujete sami a to, že budete jíst jen velmi málo (obvykle jenom zeleninu a to jedno rajče a dva plátky okurky na celý den) a, nebo nebudete jíst vůbec. V takovém případě, vás ze začátku čeká obrovské odolávání, protože budete mít daleko větší chuť na cokoliv než předtím, pak vás čekají křeče a bolesti žaludku, protože ten vás bude upozorňovat, že má hlad a chce jídlo. V případě, že budete, s takto, životu nebezpečnou dietou pokračovat delší dobu dožene vás to až k anorexii, což je velmi závažná nemoc poruchy příjmu potravy, která může končit až smrtí. Takovéto „diety“ rozhodně nedržte a raději se zaměřte na svou stravu a trošku jí zredukujte a spolu se cvičením kila půjdou dolů sama.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: dieta, , obezita, nadváha

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Rady pro baculky - jak se oblékat

 I když v dnešní době je móda značně pokročilá a vznikají i značky speciálně pro baculky, stále platí, že ne všechny…

Barvy oblečení a boty pro baculky

 Dalším základem jsou barvy. Zažité heslo: „Černá zeštíhluje.“ Je možná pravda, ale zahalit se od hlavy až k patě…

Šperky a boty pro baculky

Šperky. Snad každá žena, dívka, slečna je miluje.U baculek platí, chceš odvést pozornost od většího zadečku? Velký šperk…

Další rady pro baculky

 Vyhnout by ses měla i lesklým materiálům. Blýskavý top je sice krásný, ale tobě neposlouží, spíše ublíží. Lesklé topy…

Správné shazování kil? Zdravá strava a pravidelné cvičení - druhá část

 V předchozím článku jsme si nastínili a ukázali, jak by náš den rozhodně vypadat neměl, co se týče stravování a naopak…

Nejoblíbenější rychlé diety

 Ananasová dietaRedukční program, který je často označován také jako dieta modelek. Jedná se o unikátní rychlou kůru,…

Další dvě nejoblíbenější rychlé diety

 Třídenní dietaJednoduchý název, který za sebou skrývá náročnější redukční program, pomocí kterého je možné zhubnout…

Vzorový jídelníček při dietě podle Štefana Margity na 7 dní - 1. část

 Štefan Margita je sice původní profesí zpěvák, moderátor a bavič, ale proslavil se také v oblasti péče o lidské…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt