Dovolená na kolech 2/2

Velikost textu: A A A

Dovolená na kolech 2/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 V předešlém článku jsme se seznámili s dovolenou na kolech. V tomto tématu budeme pokračovat. V předešlém článku jsme si ukázali, co vše je dobré udělat před dovolenou na kolech, kdy jedete na místo určení jiným dopravním prostředkem a poté z místa určení vyjíždíte na různé projíždky a výlety. V tomto článku se podrobněji podíváme na dovolenou, na kterou se vydáváte jen a pouze na kolech. Dovolenou kdy každý den uleháte a probouzíte se na jiném místě, ujedete stovky kilometrů na kole a většinu celého dne trávíte v cyklistickém sedle.

Dovolená, kterou trávíte výhradně na kole má, tak jako vše, výhody i nevýhody. Jako výhodu můžete označit pobyt na čerstvém vzduchu, trénink kondičky, projedete část své dovolené na kole, uvidíte přírodu okolo sebe. Nevýhody většinou bývají v netrénovanosti. Pokud nemáte kondici a fyzičku tak si raději naplánujte dovolenou, která bude, co se týče cyklistiky mírnější. Při vysoké zátěži, kterou na kole denně předvedete, si můžete ublížit či se jakkoliv zranit. Další nevýhodou je také nevyzpytatelné počasí, které se může během chvílky změnit ze slunečného dne na letní bouřku. V takovém případě musíte být vybaveni pláštěnkou, která alespoň částečně ochrání vás a hlavně vaše zavazadlo.

Před takovouto dovolenou musíte zařídit určité věci. Asi tou nejdůležitější je ujasnit si, jakou formu ubytování zvolíte. Pokud budete chtít stanovat, nezapomeňte, že stan budete muset vozit všude sebou, což je zátěž navíc, která se proveze. Zároveň také zde musíte umět plánovat a sbalit si pouze věci, které budete potřebovat. Nezapomeňte, že své zavazadlo povezete v batohu, popřípadě v nějakém nosiči na kole, ale i tak je to pro vás zátěž, se kterou se budete potýkat celou dobu dovolené.

Důležitým faktorem je řádná kontrola kola. V takovémto případě doporučuji odvézt kolo do servisu, kde vám jej odborník zkontroluje a popřípadě opraví. Zároveň taky sdělte odborníkovi, na jakou dovolenou se chystáte, aby zjistil, zda je vaše kolo takovou zátěž vůbec schopno zvádnout, popřípadě co vyměnit, aby vaše dovolená proběhla v klidu. Dále se vybavte helmou popřípadě chrániči. Také se vybavte lékárničkou, kde budete mít desikfekci, náplasti, obinadla, krémy a podobně. Nezapomeňte také na technické vybavení, kdyby se náhodou stala nějaká nehoda.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: cestování

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jídlo a pití v Turecku

 Nejoblíbenějším nápojem v Turecku je čaj. Pije se zde v teplé i studené podobě, ovocné, černé, sladké hořké. Turecko…

Jedete do Turecka? Dopřejte si Hamam!

 Hamam je koupelnový rituál, který má svůj původ v Turecku. Přivádí vás na cestu plnou relaxace a odhalování tajemství…

Kultura a islám v Turecku

 Turecko je, co se týče kultury, velmi rozmanité. Jelikož se nachází mezi tolerantní Evropou a ortodoxním Íránem mísí…

Řecko láká svým krásným mořem i historií

 Řecko je země, která je bohatá na historii a kulturu. Řecko má mnoho zajímavostí a památek, které stojí za to navštívit.…

Letní zahraniční kurzy

 Snad každý se těší na léto a hlavně na prázdniny. Někdo je stráví zcela odpočinkově u bazénu či u moře. Někdo půjde…

Za letní brigádou do zahraničí

 Kdo by se netěšil na prázdniny, obzvláště studenti, kteří mají dva měsíce sladkých prázdnin. Co takhle ale, vyměnit…

Jízda na kole

 Jízda na kole je vhodná k přemístění od bodu A do bodu B. Je rovněž také pomocníkem, v případě, že se vám nechce jet…

Dovolená na kolech 1/1

 Doba dovolených je v plném proudu. Někdo vyjede někam do hor, někdo jede sjíždět vodu, někdo jede k moři a tak můžeme…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt