Dovolená na kolech 1/1

Velikost textu: A A A

Dovolená na kolech 1/1

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Doba dovolených je v plném proudu. Někdo vyjede někam do hor, někdo jede sjíždět vodu, někdo jede k moři a tak můžeme pokračovat dál a dál. Ono způsobů jak trávit dovolenou je celá řada a záleží pouze a jen na vás co si zvolíte. Samozřejmě asi všichni si zvolí tu variantu která je pro vás nejvhodnější a kterou variantu máte rádi. Na dovolené by, jste si měli odpočinout a relaxovat. Proto třeba někdo, kdo rád odpočívá a relaxuje u moře, nepojede lézt na skály a trávit dovolenou aktivně.

Dovolená na kolech je dnes velkým hitem. Ať už je to dovolená na kolech v zahraničí, kdy projíždíte okolím vinic v Itálii, či jezdíte jen tak po okolí zahraničí. Dovolená na kolech se dá trávit i v České republice, kde je také mnoho k vidění. Co je potřeba udělat vše před dovolenou na kolech? Jak na dovolenou můžete vyrazit a co vše si vzít sebou? Dozvíte se právě v tomto článku.

Pokud jedete na dovolenou autem a sebou si berete kolo, aby, jste mohli vyjíždět po okolí na výlety, projížďky a podobně je dobré si předem zajistit nějaké ubytování a zjistit si v okolí cyklotrasy a podobně. V ubytovacím zařízení by měla být nějaká úschovna kol či něco podobného, kde si můžete přes noc a v době, kdy kolo nebudete využívat, uzamčeno, aby se k němu nikdo nepovolaný nedostal a nemohl vám jej tak zcizit či nějak poškodit. Na takovouto dovolenou se jede přeci jen pohodlněji, nemusíte nutně přemýšlet, co vše si sebou vezmete a kolik toho bude. Auto či jiný dopravní prostředek, kterým se do místa určení dopravíte, to převeze za vás. Před takovouto dovolenou si nechte zkontrolovat auto, pokud jím jedete. Je lepší mít jistotu, že je v autě vše v pořádku, než aby se vám stala nějaká nepříjemnost za jízdy nebo v končinách, kde to neznáte a nevíte kde je nejbližší servis. Po autě je dobré si zkontrolovat také kolo. Zruční cyklisti, kteří jezdí pravidelně, své kola udržují a určitě ví co od svého kola čekat. Svá kola zkušení jezdci podrobují pravidelnými kontrolami a prověrkami, takže pokud jste zkušený a pravidelný cyklista, není až tak úplně nutné kolo kontrolovat.

Pokud jezdíte svátečně, kolo si zkontrolujte. Nafoukejte kola, zkontrolujte pláště, brzdy, přehazovačky, řetěz. Sebou si nezapomeňte vozit pumpičku, záplaty na kolo a podobné nezbytné věci. Samozřejmě je dobré mít helmu a není od věci sebou vozit malou lékárničku, kde budete mít přípravky, které vám mohou při nehodě něco stát.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: cestování

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jídlo a pití v Turecku

 Nejoblíbenějším nápojem v Turecku je čaj. Pije se zde v teplé i studené podobě, ovocné, černé, sladké hořké. Turecko…

Jedete do Turecka? Dopřejte si Hamam!

 Hamam je koupelnový rituál, který má svůj původ v Turecku. Přivádí vás na cestu plnou relaxace a odhalování tajemství…

Kultura a islám v Turecku

 Turecko je, co se týče kultury, velmi rozmanité. Jelikož se nachází mezi tolerantní Evropou a ortodoxním Íránem mísí…

Řecko láká svým krásným mořem i historií

 Řecko je země, která je bohatá na historii a kulturu. Řecko má mnoho zajímavostí a památek, které stojí za to navštívit.…

Letní zahraniční kurzy

 Snad každý se těší na léto a hlavně na prázdniny. Někdo je stráví zcela odpočinkově u bazénu či u moře. Někdo půjde…

Za letní brigádou do zahraničí

 Kdo by se netěšil na prázdniny, obzvláště studenti, kteří mají dva měsíce sladkých prázdnin. Co takhle ale, vyměnit…

Jízda na kole

 Jízda na kole je vhodná k přemístění od bodu A do bodu B. Je rovněž také pomocníkem, v případě, že se vám nechce jet…

Dovolená na kolech 2/2

 V předešlém článku jsme se seznámili s dovolenou na kolech. V tomto tématu budeme pokračovat. V předešlém článku jsme…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt