Další rady - jak pečovat o nehty doma

Velikost textu: A A A

Další rady - jak pečovat o nehty doma

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Jedním z dalších kroků ke zdravým a krásným nehtům je hydratace. Často bývá značně podceňována což je velká chyba. Nehydratované ruce a nehty nepůsobí vábně. Na nehtech se tvoří ochranný film, který chrání nehty. Každé umytí rukou ovšem tento ochranný film smyje. Proto bychom měli po každém umytí rukou nehty namazat krémem. Je dobré nosit krém neustále při sobě v kabelce, mít jej na nočním stolku.

U nákupu hydratačního krému se řídíme několika znaky. Hydratační krémy nemusí být vždy předražené a značkové. Hlavním kritériem při výběru krému není cena, ale to, aby vám krém seděl a byla jste s ním spokojená vy sama. Někomu postačí obyčejná indulona, někdo si potrpí na značkový krém. Váš krém by měl být hydratační, vyživující, posilující a s vitamínem E. Výborné jsou krémy s medem, obsahem včelího vosku. Pokud chcete aby, byla pokožka pružná, může mít v sobě hydratační krém také složku koenzymu.

Proto ze všeho nejdříve nehty odlakujeme. Pokud možno odlakovačem bez acetonu. Je šetrnější k nehtům. Po důkladném odlakování nehty umyjeme mýdlem a horkou vodou. Nyní si nehty zkrátíme. Nehty NIKDY nestříháme. Je lepší je opilovat. V módě je nyní kulatý tvar a kratší délka. Pilník můžeme použít, jaký nám vyhovuje. Nejideálnější je dnes velmi oblíbený 3 v 1. Jedná se o hrubý pilník, jemnější pilník a leštička na nehty. Dnes se již používají výhradně papírové pilníky, jsou šetrnější k nehtům a neničí nehty. Proto je nutno pilníkem mířit pouze jedním směrem, tak docílíme úhledného tvaru.

Dalším tématem je kůžička na nehtech. V dnešní době kůžičku na nehtech zatlačujeme, ale i zde platí nepsané pravidlo, dělat pouze to co je vám příjemné a co se vám líbí. Kůžičku na nehtech můžeme zatlačit několika způsoby. Nejběžněji se kůžička na nehtech zatlačuje pomocí pomerančového dřívka. Dá se koupit téměř v každé drogérii, a zhruba vás vyjde na deset korun. Pomerančovým dřívkem můžeme i odstraňovat zaschlý lak na kůži. Nyní ho ale použijeme na kůžičku na nehty. Jemně a hlavně šetrně kůžičku zatlačíme. Pokud je kůžička příliš dlouhá je možné ji zastřihnout malými nůžkami.

V tuto chvíli je dobré, minimálně jednou za dva týdny nehtům dát výživnou péči. Není to nic složitého. Naneseme peeling. Můžeme použít peelingový gel. Popřípadě si můžeme i peelingovou směs namíchat sami doma. Stačí použít pár kapek kvalitního rostlinného oleje, mořskou sůl a několik kapek šťávy z jednoho citrónu. Z těchto ingrediencí umícháme směs, kterou naneseme na ruce a nehty a jemnými krouživými pohyby třeme. Odstraníme tak odumřelé buňky z nehtů a z rukou. Ruce pak máme krásně jemné a hladké.

Můžeme také dodat výživu nehtům pomocí domácí kúry. Postačí vám trocha olivového oleje a mletá skořice. Olivový olej a skořici smícháme dohromady a dáme na sporák zahřát. Olej nesmí být horký, protože by nás popálil. Teplý olivový olej se spořicí přelijeme do misky a namočíme do něj nehty zhruba na pět až deset minut. Nehty v něm močíme a můžeme taky olej a skořici vmasírovat do nehtů. Směs oleje a skořice nelikvidujeme, můžeme uschovat na další použití v uzavřené láhvi. Obvykle takto namíchaná směs vydrží asi na tři až čtyři použití.

Po každém zásahu odlakovače a pilníku jsou nehty oslabené, musíme jím dát výživu. Ruce namažeme krémem. Neopomeneme ani nehty. Na každý nehet naneseme trošičku krému na ruce a pečlivě vmasírujeme. Poté si nasadíme hydratační rukavice a půl hodiny necháme v klidu. Krém se pod rukavicemi nahřeje a vsákne se do kůže a do nehtů. Po půlhodině rukavice sundáme. Nehty poté ošetříme výživným gelem. Ten nám zabraňuje tvorbě záděrů a zpevňuje nehty. Na každý nehet dáme kapičku gelu a řádně rozetřeme do nehtu a taky do kůžičky.

Teď přicházíme k samotnému lakování nehtů. Základem je dobrý podkladový lak na nehty. Jestli máme nehty roztřepené, slabé nebo se často lámou, doporučuji používat vápník. Jindy je vhodný běžný podkladový lak na nehty. Vápník, popřípadě podkladový lak na nehty naneseme v tenké vrstvě několika tahy na každý nehet. Necháme zaschnout. Vápník, popřípadě podkladový lak na nehty zpravidla schne rychle.

Na takto nalakované nehty nyní nanášíme vámi zvolený barevný lak. Opět nanášíme v tenkých vrstvách. Ideálně dáme dvě vrstvy. Barva je poté sytější. Necháme dokonale zaschnout. Úplně uschlé nehty poznáme tím způsobem, že zkoušíme přiložit nehty k sobě navzájem. Pokud se nehty byť jen trošku lepí, lak není stoprocentně zaschlý. To by mohlo mít za následek otisknutí laku na látku nebo nám může kousek laku odloupnout. Proto je potřeba nechat zaschnout nehty dokonale. Musíme dbát na to, že jakmile naneseme na nehet víc jak jednu vrstvu, schne lak o něco déle.

Dále můžeme použít čirý lak na nehty, kterým všechnu naši práci završíme a zafixujeme. Tato část nám umožní prodloužit dobu krásně nalakovaných nehtů. Sníží se oprýskání, odloupnutí. Čirý lak ovšem použít nemusíme. Záleží zcela na Vás. Nyní už je necháme zaschnout a krásné nehty jsou na světě.

Péče o nehty vyžaduje pravidelnost. Aplikace peelingu provádíme jednou měsíčně, vyživující zábaly dvakrát do měsíce. Nehtovou kůžičku zatlačujeme jednou měsíčně a vyživující gel aplikujeme jednou týdně (klidně i na nalakované nehty).

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: krása, kosmetika

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Francouzská manikúra – elegantní a jednoduchá

Francouzskou manikúru zvládnete i doma a vaše nehty budou vypadat přitažlivě a upraveně. Můžete ji použít na kratší i delší…

Co je to peeling

 Kosmetika a peeling spolu úzce souvisí. Pokud chcete jakkoliv pečovat o své tělo a pleť je nutné peeling zařadit mezi…

Jaké jsou druhy peelingu

 Chemický peelingU chemického peelingu se nejčastěji používá AHA kyseliny, tedy alfa hydroxylová kyselina, která se…

Pár receptů na výrobu vlastního peelingu

Tělový peeling - Sprchový gel smícháme s jednou polévkovou lžíci třtinového cukru a krouživými pohyby masírujeme celé tělo.…

Šperky a boty pro baculky

Šperky. Snad každá žena, dívka, slečna je miluje.U baculek platí, chceš odvést pozornost od většího zadečku? Velký šperk…

Další rady pro baculky

 Vyhnout by ses měla i lesklým materiálům. Blýskavý top je sice krásný, ale tobě neposlouží, spíše ublíží. Lesklé topy…

Jak pečovat o své nehty z pohodlí domova

 Péče o nehty, potažmo o celé ruce je základ, který by měla dodržovat každý, obzvláště každá žena. Ruce často vydáváte…

Pár triků k péči o nehty

 Pár rad, tipů a triků:* pokud je to jen trochu možné při práci s čistícími prostředky a chemikáliemi (savo a jiné)…

 
" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
Hypovitaminóza (nedostatek) vitaminu D zvyšuje riziko těžkého průběhu Covid-19, prokazuje studie
Hypovitaminóza (nedostatek) vitaminu D zvyšuje riziko těžkého průběhu Covid-19, prokazuje studie Hypovitaminóza (nedostatek) vitaminu D zvyšuje riziko těžkého průběhu Covid-19, prokazuje studie
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<link rel= " />
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<link rel= " />
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt