Jaké jsou druhy peelingu

Velikost textu: A A A

Jaké jsou druhy peelingu

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Chemický peeling

U chemického peelingu se nejčastěji používá AHA kyseliny, tedy alfa hydroxylová kyselina, která se získává z cukrové třtiny. Svými účinky naruší pleť do hloubky což má za výsledek rychlejší obnovu kožních buněk. Dále také zlepší elasticitu kůže, hydratuje kůži. Sníží produkci tvorby mazu což, má za následek, že pleť bude vypadat zdravější a zářivější. Takovýto peeling doporučuji provádět na podzim a v zimě. Sluneční záření může takto ošetřenou pleť podráždit.

Mechanický peeling

Mechanický peeling obsahuje jemné zrníčka, která se starají o jemné a šetrné odstranění odumřelých buněk. Stejně jako u jiných peelingu se vyhýbáme okolí očí.

Ultrazvukový peeling

Ultrazvukový peeling je v současnosti nejmodernější metoda čištění pleti. Účinkuje pomocí mikrovibrace, odstraňuje povrchové vrstvy pokožky, dokonce vám i vyčistí zčernalé póry. Kovová špachtle a ultrazvukové vibrace, dva prvky, které se kombinují během procedury. Tyto dva prvky napomáhají vstřebávání ošetřujícího roztoku do pórů. Následuje odpaření ve formě aerosolu. Na závěr vás čeká mikromasáž, která pleť prokrví a vylepší ji vzhled. Účinkuje také proti projevům stárnutí.

Pleťový peeling

Jako většina peelingů se aplikuje na vlhký obličej. Jemnými krouživými pohyby začínáme na tvářích. Kroužíme směrem ven a posunujeme se odshora dolů. Dále pokračujeme na bradu (můžeme i část krku). Dále postupujeme vzhůru, horní ret, nos a poté čelo. Jakmile řádně celý obličej očistíme, opláchneme jej vlažnou vodou. Po opláchnutí obličeje vlažnou vodou si obličej vysušíme. Doporučení, ručník, který používáte na obličej, nepoužívejte na nic jiného, pouze na obličej. Můžete se tak vyhnout nepříjemným pórům a pleť bude zdravější. Po peelingu je pokožka „zranitelná“ a tak na ni aplikujte krém a důkladně vmasírujte nebo vklepávejte. Pozor na obličej používejte vždy peeling, který je určený na pleť. Peeling na tělo je hrubší a agresivnější. Pokožka na tváři je jemnější tudíž by mohlo dojít k porušení.

Tělový peeling

V aplikaci peelingu není moc velký rozdíl. Ať už je to na tělo, nohy nebo pleť. Tělový peeling aplikujeme na vlhkou pokožku. Jelikož se jedná o tělo je asi nejideálnější peeling provádět ve sprše. Vlezte si pod sprchu, pusťte si na sebe příjemnou teplou vodu a celé tělo namočte. Na tělo naneste peeling v dostatečném množství a krouživými pohyby odstraňujte odumřelou kůži. Místa kde je častější suchá kůže (lokty, kolena a jiné) doporučuji přejet peelingem několikrát. Poté důkladně peeling z celého těla smyjte. Je potřeba si pomoci i dlaněmi, jelikož peeling se velmi rád drží na kůži. Klidně si tělo zkontrolujte, zda jste někde nezapomněli peeling smýt. Poté celé tělo osušíme a tělovým krémem nebo tělovým mlékem natřete celé tělo.

Peeling nohou

U peelingu na nohy je to podobné. Nohy navlhčíme a naneseme peeling. Krouživými pohyby odstraňujeme odumřelou a zrohovatělou kůži. Nohy osušíme. Doporučuji opět nakrémovat. Pokud máte chvíli času, hydratace nohou bývá dosti často podceňována. Proto máte-li část na nohy, naneste silnější vrstvu krému na nohy a zabalte nohy do bavlněných ponožek. Bavlna sice trošku krému vsákne, ale umožní nohám hydrataci, kterou tak potřebují.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: krása, kosmetika

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Francouzská manikúra – elegantní a jednoduchá

Francouzskou manikúru zvládnete i doma a vaše nehty budou vypadat přitažlivě a upraveně. Můžete ji použít na kratší i delší…

Co je to peeling

 Kosmetika a peeling spolu úzce souvisí. Pokud chcete jakkoliv pečovat o své tělo a pleť je nutné peeling zařadit mezi…

Pár receptů na výrobu vlastního peelingu

Tělový peeling - Sprchový gel smícháme s jednou polévkovou lžíci třtinového cukru a krouživými pohyby masírujeme celé tělo.…

Šperky a boty pro baculky

Šperky. Snad každá žena, dívka, slečna je miluje.U baculek platí, chceš odvést pozornost od většího zadečku? Velký šperk…

Další rady pro baculky

 Vyhnout by ses měla i lesklým materiálům. Blýskavý top je sice krásný, ale tobě neposlouží, spíše ublíží. Lesklé topy…

Jak pečovat o své nehty z pohodlí domova

 Péče o nehty, potažmo o celé ruce je základ, který by měla dodržovat každý, obzvláště každá žena. Ruce často vydáváte…

Další rady - jak pečovat o nehty doma

 Jedním z dalších kroků ke zdravým a krásným nehtům je hydratace. Často bývá značně podceňována což je velká chyba.…

Pár triků k péči o nehty

 Pár rad, tipů a triků:* pokud je to jen trochu možné při práci s čistícími prostředky a chemikáliemi (savo a jiné)…

 
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

<html>
<head><title>403 Forbidden</title></head>
<body>
<center><h1>403 Forbidden</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
<html>
<head><title>403 Forbidden</title></head>
<body>
<center><h1>403 Forbidden</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt