Kdy si vzít kravatu a kdy motýlka

Velikost textu: A A A

Kdy si vzít kravatu a kdy motýlka

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Pokud rádi a často nosíte společenské obleky, dostává se před vás důležitá otázka – nosit kravatu, nebo motýlka? Tato otázka je náročnější, než se na první pohled zdá, a odpovědět na ni není nic jednoduchého. Rozhodnutí by mělo vycházet především z osobních preferencí a z vkusu. Pojďme se pak podívat, podle čeho se rozhodnout.

Motýlek – jen pro elegány
Zatímco kravata slouží prakticky úplně každému, motýlek si může dovolit jen málokdo. Při rozhodování, zda si vzít kravatu nebo motýlka, mějte trochu soudnosti. Chápeme, že byste rádi nosili motýlka a to za každou cenu, pokud vám ale nesedí, dejte přednost kravatě.

S motýlkem zaujmete
Motýlek se v dnešní době nosí méně než kravata, pokud jej však někde umí nosit, může vypadat velmi honosně a každý si ho hned všimne. S motýlkem zaujmete na každém kroku.

Jaký motýlek se hodí do společnosti
Pokud jste se rozhodli vzít si na sebe motýlka, volit můžete podle vašeho vkusu. Světlejší a vzorované motýlky se hodí přes den. Pokud se však chystáte na nějakou honosnou večerní akci, volte raději tmavší motivy. Nemusí být jednobarevné, volte ale jednodušší vzory, ať ve výsledku nevypadáte jako klaun.

Stejná váha
Pokud si myslíte, že je motýlek honosnější než kravata, jste na omylu. Společenská úroveň kravaty i motýlka je na úplně stejné úrovni. Z tohoto hlediska tak nemusíte rozhodovat, rozhodujte však podle jiných kritérií.

Kdy motýlka, tak kvalitního
Pokud se už rozhodnete vzít si do společnosti motýlka, abyste vypadali dobře a nepůsobili komicky, investujte do opravdu kvalitního motýlka a naučte se jej vázat. Zapomeňte na laciné motýlky na gumičku, které vypadají velmi vtipně. Ty jsou určeny pro malé děti.

Důležitý je správný výběr
Ať už se rozhodnete pro motýlka nebo pro kravatu, je důležité konkrétní výběr sladit s oblečením a s akcí, na kterou se chystáte. Jak pro motýlka, tak pro kravatu platí, že pro denní akce můžete volit i světlejší odstíny, pro večerní akce volte odstíny tmavší.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: oblečení, móda

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Módní trendy 2013

V dnešní době je důležité, jak se člověk obléká. Pokud nechcete být svými přáteli považováni za módní ignoranty, jděte s…

Rady pro baculky - jak se oblékat

 I když v dnešní době je móda značně pokročilá a vznikají i značky speciálně pro baculky, stále platí, že ne všechny…

Barvy oblečení a boty pro baculky

 Dalším základem jsou barvy. Zažité heslo: „Černá zeštíhluje.“ Je možná pravda, ale zahalit se od hlavy až k patě…

Šperky a boty pro baculky

Šperky. Snad každá žena, dívka, slečna je miluje.U baculek platí, chceš odvést pozornost od většího zadečku? Velký šperk…

Další rady pro baculky

 Vyhnout by ses měla i lesklým materiálům. Blýskavý top je sice krásný, ale tobě neposlouží, spíše ublíží. Lesklé topy…

Kancelářské oblečení nemusí být jen šedá

V dnešní době jsou určité pozice, které zkrátka vyžadují takzvaný „slušný oděv“. Asi nikoho nepřekvapí, že paní na úřadě,…

Jak se obléct na pracovní pohovor

 Oblečení na pracovní pohovor je vždy složitý výběr. Na pracovním pohovoru je důležité, aby, jste se cítili dobře a…

Plavková sezóna pro boubelky

 Blíží se léto a s létem přichází i doba dovolených. Pro mnohé z nás to znamená vzít si dovolenou, odjet někam k moři,…

Kabelky jsou hezký, trendový a praktický doplněk

 Kabelka. Tu vlastní snad každá dívka, slečna, žena. Už i malé holčičky dostávají a také nosí dětské kabelky. Samozřejmě…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt