Letní dovolená v Chorvatsku

Velikost textu: A A A

Letní dovolená v Chorvatsku

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Dovolená se dá trávit různě. U bazénu, u moře, v práci. Asi každý z nás, kdo byl u moře, byl u moře v Chorvatsku. Je to asi nejčastější destinace, kterou Češi navštěvují. Faktem zůstává, že je to levná dovolená. V Chorvatsku si uplatnění najde téměř každý. Kdo nechce za dovolenou zaplatit velkou sumu peněz a chce se opalovat na pláži a koupat se v moři, Chorvatsko je jedním z ideálních řešení.

Chorvatsko nabízí jak klidný odpočinek, tak rušnější prostředí, kde se dobře pobavíte. Vodní sporty dnes nabízí skoro všude. Rychlá projížďka na „banánu“ je velký adrenalin, zvlášť pro ty, kteří milují trošku nebezpečí. V Chorvatsku se dá také dobře sjíždět voda, jízda na vodním skútru. Pro mě asi největší zážitek, na který vzpomínám dodnes, byly vodní lyže. Ty jsem se rozhodla vyzkoušet na Makarské riviéře. Krátká instruktáž, která proběhla v chorvatsko-češtino-znakovce a mohla jsem vyrazit. Začátek byl opravdu těžký, to musím přiznat. Udržet se na nohou, držet se za lano, které mě táhlo po moři byla makačka, a chvílemi jsem si říkala, proč jsem se do toho nechala vůbec uvrtat, po chvíli, kdy jsem několikrát sebou švihla do moře, jsem přišla na to, jak se udržet na nohou pár minut. Je sice pravda, že jsem strávila více času ve vodě, než na lyžích, ale nelitovala jsem a mé nadšení bylo opravdu velké. Po dvouhodinové projížďce na lyžích jsem velkou únavou usnula jako první.

Pokud máte rádi klidnější dovolenou, kde chodíte na pláž, opalujete se, koupete se v moři a večer vyrážíte za zábavu i toto vám poskytne Chorvatsko. Primošten je klidnější místo, kde si odpočinete a není zde tolik ruchu. Primošten má krásné pláže, pěknou promenádu okolo skal a nespočet dobrých občerstvení od giric (malé smažené rybičky) po sendviče a palačinkárny. Zmrzlina je jedna z nejlepších právě v Chorvatsku, jednak jejich jeden kopeček vydá za dva až tři naše a pokud je s vámi menší dítě dočkáte se i krásného zdobení. Nám třeba vyrobili klauna, mě květinu a to vše v ceně jednoho kopečku.

Makarská riviéra je pro ty turisty, kteří mají rádi čilejší místa a ruch. Nabízí vám, kromě výše zmíněných také taneční párty na pláži, hudební koncerty na náměstí. Do Chorvatska máte možnost se vydat vlastní dopravou nebo autobusem. Pokud se vydáte po vlastní ose, není nutno si hledat přes cestovní agenturu ubytování. Prakticky všude máte ubytování v soukromí, kde se občas dá i usmlouvat cena.

Chorvatsko je prakticky pro každého a kromě jiného vás uchvátí přístupem tamních obyvatel, kteří vás vítají, a když se ubytujete v soukromí, paní domácí vám občas podstrčí panáka jejich rakije či ugrilovanou rybu.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: dovolená

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Plavková sezóna pro boubelky

 Blíží se léto a s létem přichází i doba dovolených. Pro mnohé z nás to znamená vzít si dovolenou, odjet někam k moři,…

8 tipů jak opravit nafukovací matraci 1/2

 Výběr matraceV prvé řadě myslete už před koupí na kvalitu, která se rozhodně vyplatí. Kvalitní matrace se jen…

8 tipů jak opravit nafukovací matraci 2/2

 Samolepící záplata na díru v nafukovací matraciDalším velice jednoduchým způsobem je využití samolepící záplaty na…

Proč cestovat trajektem? Stanete se pánem vlastního času, navíc ušetříte

Máte rádi moře a cestujete raději po vodě než třeba letadlem? Na dovolenou se můžete vydat i trajektem. Podobný způsob cestování…

Pohodlná doprava vlastním automobilem

 Rádi byste dříve, než přezujete u Vašeho automobilu letní pneumatiky za zimní, inovovali také interiér Vašeho automobilu?…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt