Relaxujete rádi? Relaxační koupel vás nadchne

Velikost textu: A A A

Relaxujete rádi? Relaxační koupel vás nadchne

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Každý rád relaxuje, o tom není pochyb. Někdo rád relaxuje v posteli, někdo sleduje pro relax televizi, někdo sportuje, chodí na masáže. Někdo si rád přečte dobrou knihu, jiný si dokáže odpočinout u sklenice vína a, nebo u dobré muziky. Druhy relaxací jsou různé, u každého je to jiné. Dobrým relaxem může také být dobrá relaxační koupel. Relaxační koupel je většinou doména žen, ale samozřejmě takovouto relaxaci si může dovolit prakticky každý, muži i ženy. Nestojí skoro nic a uvolnit se u toho dokážete velmi dobře. Pamatujte na to, že relaxační koupel není koupel a očista těla samotná. Po relaxační koupeli se doporučuje ještě krátká sprcha, kterou smyjete z těla nečistoty celého dne. Relaxační koupel by obvykle měla trvat asi patnáct, maximálně však dvacet minut. Poté se začíná kůže scvrkávat a to není dobře. Optimálně se doporučuje patnáct minut. Relaxační koupel si můžeme dopřát prakticky kdykoliv a jakkoliv často. Obecně je, ale dobré aplikovat relaxační koupel jednou týdně. Zde najdete pár tipů na různé relaxační koupele, můžete se jimi inspirovat.

Rozmarýn přispívá ke snížení vašeho nervového napětí. Proto když jste ve stresu, touto bylinkou šetřit nemusíte. Pokud doma nemáte rozmarýn, můžete jej koupit v bylinkářství. Od věci nejsou ani bylinkové sáčky, které už jsou dopředu namíchané například proti stresu, únavě, pro povzbuzení těla a podobně. Doplnit tuto koupel můžete svíčkami. Pozor aby svíčky nevoněly jinak než přísady do koupele, pokud nemáte svíčku vonící po bylinkách, lze to vyřešit vonným olejem se stejnou vůní, který nalijeme do koupele. Šalvěj je rovněž bylinka, která má povzbuzující účinky.

Pokud chcete mít pleť vláčnou, jemnou a hebkou nebojte se do koupele přilít třeba mléko, rozmíchané s medem. Také oves zabraňuje vysušené pokožce.

Pro jednoduchý odpočinek si můžete zvolit šumivé kuličky a koupelovou sůl, které vodu změkčí a provoní. Spolu s hořícími svíčkami (samozřejmě si zhasněte) a sklenkou dobrého vína si hlavu krásně vyčistíte a odpočinete si.

Pokud chcete mít zdravou pleť i zde vám může pomoci koupel. Do koupele si přidejte třeba heřmánek nebo měsíček lékařský. Na podrážděnou pokožku jako bylinka funguje levandule nebo meduňka.

Pozor si dejte na samotné svíčky v koupelně. Zde hrozí nebezpečí, že se svíčka někam převrhne nebo vám spadne přímo do vany. Předejít se tomu dá, když svíčku vložíte do ochranného kalíšku a na rovné místo.

Relaxační koupele si zamilujete, a pokud se někdy budete cítit unavená nebo budete chtít dobít energii, to pravé pro vás jsou relaxační koupele.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: relaxace

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

3 super tipy na společně strávený čas

Nápadů na společně strávený čas není nikdy dost, proto vám přinášíme několik tipů, při kterých se můžete pobavit, užít si…

Nejzajímavější ubytovací zařízení světa 2/2

 Podvodní hotel v USA V bezprostřední blízkosti ostrova Key Largo, patřícího pod známé souostroví Florida…

Nejzajímavější ubytovací zařízení světa 1/2

 Pro milovníky letadýlek Jestli jste vždy vzhlíželi k letadlům a chcete zažít i něco jiného, než klasický let…

Nejzajímavější webové aplikace pro firmy od společnosti Google 3/3

 Google Disk Osvědčené cloudové datové úložiště, které se hodí jak uživatelům Gmailu, tak i podnikatelům a firmám.…

Jakým darem ženu neurazíte?

 Vymyslet vhodný dárek pro ženu se může zdát na první dojem jako vcelku jednoduchý úkol. Realita je ovšem zcela odlišná,…

Nejzajímavější webové aplikace pro firmy od společnosti Google 2/3

 Google Shortener Jedná se o aplikaci, kterou si uživatelé prohlížeče Chrome mohou přidat jako jeho doplněk, ale užívat…

Nejzajímavější webové aplikace pro firmy od společnosti Google 1/3

 Google Keep Společnost Google neustále vyvíjí šikovné pomocníky pro každodenní život nejen běžným uživatelům, ale…

Připravte se na příští léto

 Několik posledních let nám počasí ukazuje, že globální oteplování není žádná chiméra, ale skutečnost. Letní měsíce…

Nejzajímavější druhy klávesnic 2/2

 Pro milovníky přírody Pokud už vám leze všudypřítomný plast krkem, pak můžete zvolit jako příslušenství ke svému počítači…

Nejzajímavější druhy klávesnic 1/2

 Moderní ergonomická klávesnice Aby klávesnice odpovídala náročným požadavkům častých uživatelů, musí být doslova a…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt