Základní pohled na horoskop Bohuslava Sobotky

Velikost textu: A A A

Základní pohled na horoskop Bohuslava Sobotky

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Premiér Bohuslav Sobotka se narodil ve znamení Vah. Jinými slovy, Slunce stálo v okamžiku jeho prvních nádechu ve Vahách. Váhy, jak je dobře známo, dokážou nalézat kompromisy a nepatří mezi příliš konfliktní jedince. Pro politika to určitě není špatný základ. Navíc si musíme uvědomit, že Váhy jsou kardinální znamení. To v astrologické hantýrce naznačuje, že pokud se Váha rozhodně pro něco, o čem si myslí, že je správné, dokáže si za tím stát.

Přestože neznáme přesný čas narození premiéra Sobotky, tak i přesto nám další astrologické konstelace dokážou prozradit zajímavé informace o jeho osobnosti.

Například ohnivá planeta Mars se v jeho horoskopu narození nachází ve Vodnáři. Navíc je v příznivé vazbě se Sluncem. To naznačuje, že Sobotka touží po tom, aby nesplýval s davem. Nemá příliš rád omezování, ale díky Slunci ve Vahách to většinou dokáže ukočírovat a zůstat tak na nekonfrontační úrovni. Jiná situace nastane, pokud je zatlačen do kouta. Pak dokáže zabojovat, jak se ostatně ukázalo při nedávném sporu s jeho oponenty, v jejichž čele stál minulý první místopředseda ČSSD Michal Hašek. To, že jsou planety Mars a Slunce ve vzdušných znameních ukazuje na Sobotkovu schopnost reagovat na vývoj situace. Všechny tyto vlastnosti se mu nepochybně hodily při vyjednávání koaliční vlády s hnutím ANO a KDU-ČSL.

Planeta Merkur vypovídá o způsobu myšlení a komunikace. Premiér Bohuslav Sobotka Merkur ve znamení Štíra. Toto postavení v osobním horoskopu je pro politika nepochybně zajímavé. Takový člověk většinou dokáže držet jazyk za zuby a neprozradit tajné dohody. Dokáže se dobře pohybovat v zákulisních praktikách, což je ostatně pro úspěch v dnešní politice nezbytnost. Současně Merkur ve Štíru prozrazuje, že Sobotka nezapomíná. To znamená, že jeho oponenti a zejména ti, kteří mu z jeho pohledu nějakým způsobem ublížili, budou složitě nacházet jeho odpuštění. V tomto směru je potřeba si uvědomit, že jedna věc je veřejná prezentace některých faktů, a druhá věc skrytá skutečnost, která je znamení Štíra vlastní.

Bohuslav Sobotka ve svém veřejném životopise uvádí, že mezi jeho zájmy patří, mimo jiné, cestování. To je většinou spojeno se znamením Střelce a planetou Jupiter. Samozřejmě Střelec a Jupiter nejsou jedinými faktory, ale rozhodně jsou důležití. Ve Střelci má Sobotka silný Jupiter, planetu Neptun a Lunu. Proto je zřejmé, že cestování je pro něj obohacující.

Z mého pohledu astrologa je poněkud znepokojivý fakt, že Bohuslav Sobotka nemá žádnou planetu v zemském znamení. Živel země totiž dodává nejenom určitou míru stability, ale zejména u politika můžeme živel země vztáhnout ke schopnosti zacházet s majetkem a penězi. Což je u premiéra, jak jistě uznáte, dost důležité. Na druhou stranu by ode mne nebylo fér, kdybych neřekl, že tato absence by mohla být nahrazena například ascendentem nebo rozložením planet v jednotlivých astrologických domech. Bohužel, tyto faktory v důsledku neznalosti Sobotkova času narození nedokážu v horoskopu posoudit.

Důležitost znamení Střelce podporuje postavení Luny, která vypovídá o citech a emocionálním životě. Luna ve Střelci ukazuje, že ve vypjatých situacích, kdy jde z pohledu Bohuslava Sobotky o pravdu, se můžou jeho emoce projevit. Ačkoliv se to u zkušeného politika nestává příliš často, tak i tuto skutečnost jsme mohli pozorovat během povolebního sporu se skupinou kolem Michala Haška. Silný Střelec dále rozvíjí zájem o utváření vlastního pohledu na svět spojeného se zíáskáváním informací, může naznačit chuť do filosofických vhledů. K tomu může cestování také pomáhat.

A jaký bude z mého pohledu Bohuslav Sobotka premiér? Pokud to lze bez času narození vůbec astrologicky nějak posuzovat, tak bude záležet hlavně na třech faktorech. Prvním je již výše zmíněná schopnost udržet státní rozpočet v rozumných mantinelech. Což navíc samo o sobě u levicové strany, které šéfuje, nemusí být snadné. Druhou oblastí jsou jeho vize a plány. Přiznám se, že navzdory tomu, že politiku dlouhodobě sleduji, mi není Sobotkova filosofie naprosto jasná. Také zde může být „zakopaný pes“. A do třetice je velkou otázkou, zda jeho kombinace umění kompromisu a zákulisních jednání budou dostatečně silnou pákou na udržení koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Na druhou stranu příliš pochybností nemusíme mít nad kultivovaností jeho projevu.

Astrolog Pavel Hanzal
www.pavelhanzal.cz  

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: horoskop, celebrity

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Erotický horoskop na rok 2014

BeranV milostné sféře po partnerovi vyžadujete příliš obdivu a submisivity. Možná je na čase se snést zpátky na zem a uvědomit…

Skandál celebrit - Lindsay Lohan a princ Harry

Chyby dělá každý, když ji však udělá některá z významných celebrit, všichni jí to dají sežrat. O tom jsme se mohli v minulosti…

Bill Clinton, Michael Jackson, Janet Jackson a jejich skandály

Skandály a celebrity – něco, co k sobě neodmyslitelně patří. S nadměrným zájmem médií se velká část celebrit během svého…

Kteří sportovci jsou při penězích

Nebohatší sportovci světa se prosazují v mnohých sportovních odvětvích a asi největší klasiku představuje golf. Právě v něm…

Milenky Leoše Mareše

Leoš Mareš je velmi oblíbený v očích veřejnosti, ale také se jedná o muže, kterému imponují logicky mladé ženy. I proto se…

Tipy na spodní prádlo pro každé znamení zvěrokruhu

 Spodní prádlo je pro ženy velmi důležité. Nevíte, jaký typ spodního prádla může být vhodný právě pro vás? V čem…

Nejšílenější role - Tom Hanks, Sam Wrthington a Arnold Schwarzeneger

 Filmy jsou velmi oblíbenou zábavou. Přináší nám potěšení, poznání, dokáží vyvolávat emoce. Během několika desetiletí…

Šílené role českých hereckých celebrit

 Nejšílenější herecké role? Že jich v historii filmu již bylo! V tomto dílu našeho seriálu o nejšílenějších…

 
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body>
<center><h1>301 Moved Permanently</h1></center>
<hr><center>cloudflare</center>
</body>
</html>
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body>
<center><h1>301 Moved Permanently</h1></center>
<hr><center>cloudflare</center>
</body>
</html>
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

<html>
<head><title>403 Forbidden</title></head>
<body>
<center><h1>403 Forbidden</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
<html>
<head><title>403 Forbidden</title></head>
<body>
<center><h1>403 Forbidden</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt