Časté chyby při cvičení jógy

Velikost textu: A A A

Časté chyby při cvičení jógy

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Přeskakujeme jednoduché pozice

S netrpělivostí souvisí i další chyba, a to přeskakování jednoduchých pozic. Opět tím popíráme promyšlenost jógových sestav a jejich hlavních účel – jednotlivé pozice má smysl provádět v kontextu s ostatními, pokročilého cvičence jógy neodlišíte od začátečníka podle toho, že jednoduché cviky nezařazuje.

Proč mi to nejde tak jako sousedovi?

Cvičení jógy nemá se soutěživostí nic společného, v józe můžete překonávat maximálně sebe sama, a ani to není ideální. Jóga je jednou z cest, díky níž přijmete vaše tělo jako vašeho společníka – nikoli jako vládce, služebníka nebo naopak někoho, koho chcete pokořit. Jóga vám umožňuje pochopit vlastní tělo tak jako žádné jiné cvičení, protože je založena na uceleném filozofickém systému.

Jíme před cvičením

Jedna z mála chyb, která platí pro všechny druhy fyzické aktivity. Nejíst před cvičením má jednoduchý účel – při cvičení potřebují vaše svaly kyslík, pokud však něco vydatného sníte, krev, která kyslík přenáší, se stáhne do trávicí soustavy a ve svalech chybí.
Hodinu a půl před cvičením můžete něco méně vydatného zakousnout, ale kratší dobu před cvičením si raději nechte na jídlo zajít chuť.

Necvičíme pravidelně

Jóga vyžaduje pravidelnost, jinak se nebudete moci plně poznat její přínos. Pokud se cvičení jógy budete věnovat ideálně dvakrát v týdnu, uvidíte výsledky po prvních měsících a budete motivováni ve cvičení vytrvat.
Pokud však budete chodit cvičit občas, výsledky nebudou tak velké a budete se možná cítit demotivovaní. Je škoda nevyužít toho, co vám může pravidelná jóga přinést.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: cvičení, jóga

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Inline bruslení pro všechny

Fitness bruslení, neboli rekreační bruslení pro lepší kondici má každoročně víc a víc příznivců. Tento sport provozují všechny…

Co na sebe, když jdu cvičit

 Před pár lety, když se šlo cvičit se na sportovní oblečení, až tak nedbalo. Stačily většinou tepláky a triko. K tomu…

Správné shazování kil? Zdravá strava a cvičení - 1. část

 Přesně tak. Otázka v nadpisu má zároveň i odpověď v nadpisu. Chcete správně, zdravě a natrvalo, bez jo-jo efektu shodit…

Správné shazování kil? Zdravá strava a pravidelné cvičení - druhá část

 V předchozím článku jsme si nastínili a ukázali, jak by náš den rozhodně vypadat neměl, co se týče stravování a naopak…

Jízda na kole

 Jízda na kole je vhodná k přemístění od bodu A do bodu B. Je rovněž také pomocníkem, v případě, že se vám nechce jet…

Pravidelné procházky prospěšné pro vaše zdraví

V dnešní době je mnoho lidí, kteří žijí ve stresu, ve shonu, ve spěchu a podobně. Zkrátka není na nic čas, v práci vás vytěžují…

Latinskoamerické tance, nejen sport, ale hlavně zábava

Podobně jako standardní tance, i latinskoamerické tance jsou pro vás možnou alternativou sportu a sportování. Latinskoamerické…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt