Kabelky jsou hezký, trendový a praktický doplněk

Velikost textu: A A A

Kabelky jsou hezký, trendový a praktický doplněk

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Kabelka. Tu vlastní snad každá dívka, slečna, žena. Už i malé holčičky dostávají a také nosí dětské kabelky. Samozřejmě při ohledu na svůj věk, mají kabelky s panenkou Barbie či dnes tak populární Hannou Monthannou. Je to nezbytný doplněk snad pro každou ženu. Samozřejmě nejde jen o trend, kabelka je nesmírně praktická. Do kabelky si každá žena vloží doklady, peněženku, deštník, kapesníčky, lesk na rty, hřeben, zrcátko, klíče, telefon a mnohé další věci. Záleží na velikosti kabelky. Do větší kabelky můžete dát i menší nákup. Kabelka je pro každou ženu nezbytným pomocníkem, vyjadřuje váš postoj. Když zabrouzdáme do historie kabelky jako takové je asi od dob starověkého Egypta. Ze starověkého Egypta jsou první dochované hieroglyfy, kde byl zobrazený předmět, který nápadně připomíná dnešní kabelku. Zajímavé je, že v tehdejší době byla kabelka doména především mužů. Ti nosili kabelky ovázané okolo pasu. Prakticky můžeme říct, že to byly předchůdci ledvinek. Slovíčko kabelka se začalo používat až začátkem dvacátého století. Dnes je kabelka doménou žen.

Některé druhy kabelek

Psaníčko, je malá kabelka, která se nosívá nejčastěji na plesy, do divadla, na různé večírky. Do psaníčka vložíš pouze jen to nedůležitější. Tím, že je kabelka malá, je možné jí držet v ruce, popřípadě si ji dát přes rameno. Nejčastěji se, ale drží v ruce. Dnes již psaníčka hýří barvami všeho druhu, všech tvarů, jsou zdobené kamínky, řasením. Zkrátka fantazie se meze nekladou. Psaníčko by mělo být ve většině případů elegantní.

Kabelka přes rameno je dnes velmi moderní a stále častěji se stává oblíbenější. Přehozením přes rameno jsou volné obě ruce a tak je tato kabelka velmi praktická. Taška přes rameno může být jak elegantní tak také sportovní. Celou škálou různých barev, tvarů a velikostí si brzy našla své příznivce.

Kabelka do ruky, má velmi krátké uši, kterými nejde provléknout ruku, tudíž jí držíš buď v ruce, nebo taky jí můžeš ruku provlíknout a nosit jí na ruce, popřípadě u lokte. Takovéto kabelky bývají především takzvaného kufříkového typu. Bývají menší a nevleze se do nich tolik věcí. Mohou být jak elegantní tak sportovního typu.

Kabelky jsou různé. Tvary, velikosti, barvy to vše a mnohem více se dá skloubit do jedné kabelky. Jako i u oblečení platí, že kabelka by se měla líbit samotné majitelce.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: móda, kabelka

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Módní trendy 2013

V dnešní době je důležité, jak se člověk obléká. Pokud nechcete být svými přáteli považováni za módní ignoranty, jděte s…

Barvy oblečení a boty pro baculky

 Dalším základem jsou barvy. Zažité heslo: „Černá zeštíhluje.“ Je možná pravda, ale zahalit se od hlavy až k patě…

Kancelářské oblečení nemusí být jen šedá

V dnešní době jsou určité pozice, které zkrátka vyžadují takzvaný „slušný oděv“. Asi nikoho nepřekvapí, že paní na úřadě,…

Jak se obléct na pracovní pohovor

 Oblečení na pracovní pohovor je vždy složitý výběr. Na pracovním pohovoru je důležité, aby, jste se cítili dobře a…

Plavková sezóna pro boubelky

 Blíží se léto a s létem přichází i doba dovolených. Pro mnohé z nás to znamená vzít si dovolenou, odjet někam k moři,…

Co si obléct na svatbu

 Tak tahle otázka snad vypadne z úst každé ženy. Co si obléct na svatbu? Pokud jsi nevěsta, máš to o něco jednodušší.…

Módní trendy na léto 2014

 Není jiného období kdy dát vyniknout krásně opálené pokožce, hydratované pleti a nádherného těla než v nadcházející…

Vybíráme plesové a koktejlové šaty

Koktejlové šaty v šatníku, by měla vlastnit každá žena i dívka a to minimálně jedny. V koktejlových šatech si můžete vyrazit…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt