Partner byl nevěrný! A co dál?

Velikost textu: A A A

Partner byl nevěrný! A co dál?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Nevěra obecně je velmi citlivé a bolestivé téma. Kdo si nevěru ve vztahu sám zažil, ví, jak bolestné to může být. Nevěra bývá pořád ještě nejčastějším důvodem rozpadu vztahů a také rozvodů v manželství. Je velmi těžké v takovéto situaci být, a učinit nějaké rozhodnutí. Rozhodnutí je jen a výhradně na vás samotných. Nikdo vám nemůže radit, jak se máte rozhodnout. Vy jste v této situaci, vy to prožíváte. Samozřejmě, pokud nemáte děti, nejste manželé, máte to o něco jednodušší. Nemusíte se na nic a nikoho ohlížet, rozhodnete se podle sebe. V případě, že jste manželé a, nebo máte děti, je rozhodování o něco těžší. Nejste sami, o kom musíte rozhodnout.

Pokud se rozhodnete partnera opustit, musíte se smířit s tím, že na vše budete sami. Žena, která opustí manžela, bude muset zajistit finančně sebe a své děti. Samozřejmě, soud vám vyměří alimenty, které vám bude partner platit, ovšem je částka podstatně malá. Přeci jen, když jste byli zvyklí žít v rodině, kde byly dva příjmy, vždy to bude složitější. Pokud muž opouští ženu, bude se muset smířit s pocitem, že své děti nebude vídat denně, tak jak byl zvyklý. Pokud se s partnerkou dohodnete, budete je moci vidět kdykoliv, když se nedohodnete, rozhodne za vás soud. Ten většinou vymezuje dva víkendy v měsíci, část letních prázdnin a jeden den v týdnu. I přesto je to málo. O nějaké výchově nemůže být vůbec řeč. Děti si budete chtít spíš užít, než jim něco zakazovat, nařizovat a vychovávat je. Často také dochází k „zaseknutí“ dětí, které vidí, že maminka nebo tatínek se trápí, ten druhý odejde a tudíž se často „zaseknou“ a nechtějí s druhým partnerem trávit čas. Samozřejmě, čas si můžete soudně vyměřit a je zákonem stanoveno jej dodržovat, ale lámat něco přes koleno většinou nebývá dobré.

Pokud se rozhodnete s partnerem zůstat dál, je velmi nutné partnerovi nevěru nepřipomínat. Musíte se přes to přenést a nepitvat se v tom. Pokud se s partnerem pohádáte, přinese vám zadostiučinění, když to protějšku vmetete do tváře. Tohle ale není vhodný způsob, pokud to partnerovi neodpustíte, vede to pouze k tomu, že se oba v tom vztahu trápíte. Rozhodnutí nebývá snadné, ale bohužel je v těchto případech musíte učinit.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vztahy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Čeká vás první rande?

O tom, že první rande končívá občas katastrofou jste určitě slyšeli nebo dokonce zažili na vlastní kůži. Co udělat, aby první…

Online seznámení aneb, jak si počínat na seznamce

 Snad každý z nás chce mít v životě protějšek, se kterým bude sdílet téměř vše. To dobré, špatné. Úspěchy, radosti,…

Seznamky, které hledají partnery za tebe

Nechcete utápět čás v internetovém hledání partnera? Chcete se radši svěřit odborníkům? Pak jsou zde pro vás seznamovací…

Seznamky, kde si hledáte partnera sami

 Asi každý z nás jednou zabrousil na internetovou seznamku. Nabízí jí prakticky každý server. Dokonce i na sociálních…

Nechcete odepisovat na inzerát? Založte si vlastní!

 Ano, buďte iniciativní. Šance se vám minimálně zdvojnásobní ne-li ztrojnásobní.Je hodně lidí, kteří se „jen dívají“…

Žárlivost koření nebo naopak zabiják vztahu?

 Každý člověk minimálně jednou v životě na někoho žárlil. Ať už je to jako malé dítě, když jste žárlili na to, že vaše…

Byl(a) jsem partnerovi nevěrný(á) ! Co teď dál?

 V jednom z předchozích článků, jsme se zabývali, co dělat když nás partner podvedl. Jak se chovat, jak s takovouto…

Může nejlepší přátelství přejít ve vztah?

 Může i nemůže. Vždycky záleží na vás obou, jak vám to bude klapat. Někdy se můžete oba dva moc snažit, ale jednoduše…

 
" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt