Zaměřeno na líčidla: rtěnky a lesky na rty

Velikost textu: A A A

Zaměřeno na líčidla: rtěnky a lesky na rty

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Rtěnky a lesky na rty dnes používá mnoho žen. Ženy se rády líbí a lesky na rty či rtěnky doladí celkový váš look a dotáhne vám vaše celkové líčení k dokonalosti. Může jej také pěkně zkazit, zejména tehdy, když použijete nevhodnou barvu, barva se bude moc třpytit, bude moc výrazná, bude unylá, bude se moc lesknout a podobně. Zkrátka celkově vaše líčení zcela zkazí a to není vůbec dobré. V tuto chvíli je nutné vybírat barvu s citem a s rozumem. Tak, aby vše k sobě dohromady ladilo a vytvořilo dokonalý efekt.

V dnešní době je mnoho barev jak rtěnek, tak lesků na rty. Červená, růžová, hnědá a podobně. A navíc je těchto barev mnoho odstínů, takže jedna barva má asi třicet odstínů, ne-li více. Červená barva může být velmi výrazná a také může působit jemně a jednoduše, záleží na tom, s čím vším je skombinovaná a jak moc silná intenzivní tato barva je. Pokud máte jemnější líčení očí, můžete použít trošku výraznější rtěnku či výraznější lesk na rty. Naopak pokud jste svým očím pomocí očních stínů propůjčili výrazné kouřové líčení, je lepší, když vaše rty budou mít na sobě jemnější odstín rtěnky či jemnější odstín lesku na rty.

V dnešní době je řada leksů na rty a jsou doplněné o mnoho variant. Jsou perleťové rtěnky a perleťové lesky na rty, lesky na rty a rtěnky mají třpytivou přísadu a tudíž na své rty přitahujete pozornost, jsou také matné rtěnky a matné lesky na rty, či syté a výrazné barvy a mnohé další. Záleží tak jen na vás, co zvolíte. Pokud jdete do práce, je lepší zovlit decentnější líčení, což znamená také decentnější volbu rtěnky či lesku na rty, tedy především barvy.

Pokud jdete večer do divadla, do kina či na večírek, můžete si dovolit být trošku výraznější a to buď v líčení očí či v líčení rtů.

Máte také několik možností, co se týče nanášení a používání. Rtěnka je nejčastěji výsuvná a posuvná. Tím pádem si jí můžete nanášet přímo, či použít štěteček pro lepší nanášení a lepší držení rtěnky. Lesky na rty jsou různé. Můžete je nanášet za pomoci kuličky rovnou z tuby. Častější jsou však štětečky. Ty mívají různá zakončení. Může to být přímo štěteček, nebo se také můžete setkávat se speciální násadku na konci nanášedla lesku. Díky tomu nanesete lesk na rty pečlivěji, rovnoměrněji a lesk tak bude držet mnohem lépe.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kosmetika, krása

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Francouzská manikúra – elegantní a jednoduchá

Francouzskou manikúru zvládnete i doma a vaše nehty budou vypadat přitažlivě a upraveně. Můžete ji použít na kratší i delší…

Co je to peeling

 Kosmetika a peeling spolu úzce souvisí. Pokud chcete jakkoliv pečovat o své tělo a pleť je nutné peeling zařadit mezi…

Jaké jsou druhy peelingu

 Chemický peelingU chemického peelingu se nejčastěji používá AHA kyseliny, tedy alfa hydroxylová kyselina, která se…

Pár receptů na výrobu vlastního peelingu

Tělový peeling - Sprchový gel smícháme s jednou polévkovou lžíci třtinového cukru a krouživými pohyby masírujeme celé tělo.…

Šperky a boty pro baculky

Šperky. Snad každá žena, dívka, slečna je miluje.U baculek platí, chceš odvést pozornost od většího zadečku? Velký šperk…

Další rady pro baculky

 Vyhnout by ses měla i lesklým materiálům. Blýskavý top je sice krásný, ale tobě neposlouží, spíše ublíží. Lesklé topy…

Jak pečovat o své nehty z pohodlí domova

 Péče o nehty, potažmo o celé ruce je základ, který by měla dodržovat každý, obzvláště každá žena. Ruce často vydáváte…

Další rady - jak pečovat o nehty doma

 Jedním z dalších kroků ke zdravým a krásným nehtům je hydratace. Často bývá značně podceňována což je velká chyba.…

Pár triků k péči o nehty

 Pár rad, tipů a triků:* pokud je to jen trochu možné při práci s čistícími prostředky a chemikáliemi (savo a jiné)…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt