Zaměřeno na líčidla: pudr

Velikost textu: A A A

Zaměřeno na líčidla: pudr

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Pudr je rovněž nezbytnou součástí vašeho balíčku líčidel. Pudr vám pomůže make-up zafixovat a tím pádem je make-up celistvější a vypadá přirozeněji. Na pudr nemůžete nikdy zapomínat, zabraňuje také tomu, abyste se neleskla během celého dne, a drží vlastně celé vaše namalování pohromadě. Tudíž se do něj vyplatí investovat a koupit takový pudr, který vám bude vyhovovat po všech stránkách a pokryje spolehlivě všechny vaše potřeby.

Samozřejmě tak jako je mnoho barev make-upu je také několik barev i pro pudr. Není jeden, který se hodí ke všemu, to by spíše zkazilo celkový dojem z vašeho nalíčení a vaše každodenní práce by tak byla poškozena, což samozřejmě žádná žena nechce. Také pudr musí projít dobrým nákupem a není to jen o tom, jeden si vzít a jít jej zaplatit. Pudr vybírejte stejně pečlivě jako make-up ne-li ještě pečlivěji a důkladněji. Přeci jen, hlavně na něm záleží vaše každodenní fixace nalíčení.

Tak jako je několik druhů make-upu také je několik druhů pudrů. Jsou pudry, které v sobě mají bronzery, což znamená, že vaše pleť bude více zářit a bude vypadat jako opálená. Takové pudry v sobě mívají lesklejší částečky. Pak jsou pudry, které jsou velmi fixující, což je dobré zejména pro ty, kteří s jedním nalíčením musí vydržet hodně, například jednání, nákupy, pracovní obědy a podobně a nemají čas se přemalovat. Když váš pudr dobře fixuje, můžete jít ihned po práci do kina či divadla. Dále jsou zde také pudry, které působí na pleť také trošku odlehčeně a tolik ji nezatěžují. Pokud tedy máte citlivější pleť, ideální kombinací je pro vás lehký make-up a lehký pudr.

Pudry jsou také v různých provedeních. Pudr je v drtivé většině sypký, takže jej nanášíte za pomoci štětečku či za pomocí houbičky, která vám pomůže rozetřít pudr na pleť. Pudr si můžete koupit klasicky v pouzdře, můžete mít také pudrové kuličky, jejich tření vám na štětci zanechává pudr a ten pak nanášíte na pleť. Setkala jsem se také se štětečkem, který v sobě už pudr jako náplň měl, stačilo s ním je párkrát zatřást či otočit.

Výběr pudru? Je dobré vybírat pudr společně s make-upem, aby byli společně v souladu a nijak se navzájem nekřížili. Vybírejte také stejnou barvu, stejný typ (lehký, minerální a podobně) a mnohé ženy také radí, vybírat i od stejné firmy, údajně jsou pak tyto výrobky na sebe lépe navazovány. Ovšem pokud máte make-up a pudr od jiné firmy, není to vůbec nic závadného, používáte zkrátka to, co je dobré pro vás.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kosmetika, krása

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Francouzská manikúra – elegantní a jednoduchá

Francouzskou manikúru zvládnete i doma a vaše nehty budou vypadat přitažlivě a upraveně. Můžete ji použít na kratší i delší…

Co je to peeling

 Kosmetika a peeling spolu úzce souvisí. Pokud chcete jakkoliv pečovat o své tělo a pleť je nutné peeling zařadit mezi…

Jaké jsou druhy peelingu

 Chemický peelingU chemického peelingu se nejčastěji používá AHA kyseliny, tedy alfa hydroxylová kyselina, která se…

Pár receptů na výrobu vlastního peelingu

Tělový peeling - Sprchový gel smícháme s jednou polévkovou lžíci třtinového cukru a krouživými pohyby masírujeme celé tělo.…

Šperky a boty pro baculky

Šperky. Snad každá žena, dívka, slečna je miluje.U baculek platí, chceš odvést pozornost od většího zadečku? Velký šperk…

Další rady pro baculky

 Vyhnout by ses měla i lesklým materiálům. Blýskavý top je sice krásný, ale tobě neposlouží, spíše ublíží. Lesklé topy…

Jak pečovat o své nehty z pohodlí domova

 Péče o nehty, potažmo o celé ruce je základ, který by měla dodržovat každý, obzvláště každá žena. Ruce často vydáváte…

Další rady - jak pečovat o nehty doma

 Jedním z dalších kroků ke zdravým a krásným nehtům je hydratace. Často bývá značně podceňována což je velká chyba.…

Pár triků k péči o nehty

 Pár rad, tipů a triků:* pokud je to jen trochu možné při práci s čistícími prostředky a chemikáliemi (savo a jiné)…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt