Život s workoholikem

Velikost textu: A A A

Život s workoholikem

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Workoholismus je dnes, už považováno za nemoc. Je to vlastně závislost na práci a mnohdy se objevují příznaky přesně jako u jiných závislosti. Dotyčný workoholik, když bývá bez práce, bývá nervózní, netrpělivý, nevrlý a mnohdy není schopen běžného života. Má „absťák“ po práci a mnohdy tvrdí, že bez něj si v práci neporadí a je v ní naprosto nepostradatelný. Život s takovouto osobou je velmi složitý, těžký a takoví lidé bývají často sami, protože nedokážou dát přednost ničemu jinému před prací. Mnohdy i na rodinnou dovolenou, na kterou jsou donuceni jet, táhnout laptopy a telefon. Jejich hlavním kritériem při výběru dovolené bývá wifi v hotelu a když není wifi v hotelu, ihned sebou vlečou mobilní internet. Jaký je život s workoholikem? Jaký to má dopad na jeho protejšek a na lidi okolo něj? Jaký to má vliv na rodinu?

Život s workoholikem je velmi opravdu velmi složitý. Takový workoholik dává mnohem častěji přednost práci než jiným věcem. Jste domluveni na divadlo, máte lístky, ale protějšek zavolá s tím, že zkrátka musí zůstat v práci déle, ať jdete sami nebo s někým? Nebo co hůř, do divadla s vámi teda jde, ale je věčně na mobilu, neustále píše zprávy a je připojený v mobilu na internet, aby vše sledoval, a z divadelního představení nemá vůbec nic. Pokud jste s partnerem sami dva, většinou se to snažíte přehlížet a, nebo si dodávat naději s tím, že až budete mít rodinu, bude to určitě lepší. Někdy se skutečně stane zázrak a workoholik se po narození dětí zcela změní a jeho priorita už nebude práce, ale rodina. Většinou to, ale tak nebývá. Ve většině případů takovýto partner (povětšinou to bývá muž, ale ani ženám se workoholismus nevyhýbá) pracuje pořád stejně, tudíž první úsměv, první zub, první krok vidíte pouze vy a ne váš partner. Nadšení sdílíte buď s přáteli, nebo rodinou, ale ne s partnerem. A tak býváte také často na různých školních vystoupeních vy sama, popřípadě s babičkou nebo dědečkem. Partner se zkrátka nedokáže od práce odtrhnout.

Workoholik tak většinou bývá sám, protože nikdo nechce žít jen s iluzí partnera. Workoholik se snaží poukázat na fakt, že vydělává velmi slušené peníze (což bývá pravda) a tím živí rodinu. Mnohdy mu tak, ale uniká podstatné věci ze života jeho partnerky a jeho dětí, které už nikdy nedokáže vzít zpátky.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vztahy, práce

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Čeká vás první rande?

O tom, že první rande končívá občas katastrofou jste určitě slyšeli nebo dokonce zažili na vlastní kůži. Co udělat, aby první…

Online seznámení aneb, jak si počínat na seznamce

 Snad každý z nás chce mít v životě protějšek, se kterým bude sdílet téměř vše. To dobré, špatné. Úspěchy, radosti,…

Seznamky, které hledají partnery za tebe

Nechcete utápět čás v internetovém hledání partnera? Chcete se radši svěřit odborníkům? Pak jsou zde pro vás seznamovací…

Seznamky, kde si hledáte partnera sami

 Asi každý z nás jednou zabrousil na internetovou seznamku. Nabízí jí prakticky každý server. Dokonce i na sociálních…

Nechcete odepisovat na inzerát? Založte si vlastní!

 Ano, buďte iniciativní. Šance se vám minimálně zdvojnásobní ne-li ztrojnásobní.Je hodně lidí, kteří se „jen dívají“…

Jak se obléct na pracovní pohovor

 Oblečení na pracovní pohovor je vždy složitý výběr. Na pracovním pohovoru je důležité, aby, jste se cítili dobře a…

Žárlivost koření nebo naopak zabiják vztahu?

 Každý člověk minimálně jednou v životě na někoho žárlil. Ať už je to jako malé dítě, když jste žárlili na to, že vaše…

Partner byl nevěrný! A co dál?

 Nevěra obecně je velmi citlivé a bolestivé téma. Kdo si nevěru ve vztahu sám zažil, ví, jak bolestné to může být. Nevěra…

Byl(a) jsem partnerovi nevěrný(á) ! Co teď dál?

 V jednom z předchozích článků, jsme se zabývali, co dělat když nás partner podvedl. Jak se chovat, jak s takovouto…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt