Práce v zahraničí - na co si dát pozor?

Velikost textu: A A A

Práce v zahraničí - na co si dát pozor?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 V předchozím článku jsme se seznámili s brigádou v zahraničí. S jakými brigádami se můžeme nejčastěji v zahraničí setkávat, jakou angličtinu bychom měli při jakých pracích mít a podobně. V tomto článku si ukážeme jak se vyvarovat podvodníkům, jak si najít bezpečnou brigádu v zahraničí a na co si dát pozor.

Pokud se rozhodnete zvolit práci v zahraničí přes pracovní agenturu je potřeba dát si pozor na podvodné agentury. Bohužel, i tady se nacházejí pracovní agentury, které vám naslibují vysoké výdělky, vezmou od vás peníze a pak se i s vašimi penězi vypaří. Pracovní agenturu vybírejte pečlivě. Většinou by pracovní agentura neměla po vás chtít poplatek za zprostředkování práce, poplatek agentury inkasují od vašeho možného zaměstnavatele. Pokud pracovní agentura po vás poplatek chce, obraťte se raději na jinou. V tomto vám může pomoci i úřad práce ve vašem městě. Pokud byl někdo z vašich známých či přátel na brigádě v zahraničí právě přes pracovní agenturu, vezměte si reference a pokud je spokojený obraťte se na tuto agenturu. Agentuře, která slibuje a láká na velmi vysoké výdělky, se velkým obloukem vyhněte. Přemrštěné výdělky nebývají reálné. Chtějte vidět doklady od agentury, agenturu si vždy prověřte a není od věci najít na internetu také reference. Budete klidnější. Domluvte si osobní schůzku, přeci jen, na internet můžete napsat cokoliv a realita může vypadat jinak. Někdy vám pracovní agentura nemusí dát smlouvu, raději si ji vyžádejte. Smlouvu si důkladně prostudujte, popřípadě si ji vezměte sebou domů a prostudujte ji s někým z rodiny. Pokud je smlouva v cizím jazyce, vám nesrozumitelném, vyžádejte si překlad smlouvy v angličtině nebo v češtině. Musíte přesně vědět, co podepisujete. Dbejte také na ubytování. Po vyhledání práce je to druhá věc, kterou si musíte zajistit. Některé pracovní agentury ubytování nabízené, jiné vám mohou dát pár tipů, kde se můžete ubytovat a některé se o to nestarají vůbec a nechají vše na vás. V potaz musíte brát také to, že i když jedete pracovat, než přijde první výplata, budete mít výdaje.

Ať už je to cesta autobusem do práce, jídlo, pití, platba za ubytování a další. Vezměte si proto sebou dostatek peněz, popřípadě nějaké kreditní karty, kde máte finance. Zbytečně neriskujte, pokud se vám na agentuře nebo ve smlouvě něco nelíbí, nebojte se ozvat. Jde přeci o vás a vaši práci. Raději se vždy poraďte s někým ze svého okolí, ideálně pak s někým kdo už za prací do zahraničí vycestoval a má zkušenosti jak s pracovní agenturou, tak se samotným životem v cizině.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: práce, brigáda

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak se obléct na pracovní pohovor

 Oblečení na pracovní pohovor je vždy složitý výběr. Na pracovním pohovoru je důležité, aby, jste se cítili dobře a…

Za letní brigádou do zahraničí

 Kdo by se netěšil na prázdniny, obzvláště studenti, kteří mají dva měsíce sladkých prázdnin. Co takhle ale, vyměnit…

Život s workoholikem

 Workoholismus je dnes, už považováno za nemoc. Je to vlastně závislost na práci a mnohdy se objevují příznaky přesně…

Informační technologie v nabídce práce stále vedou

Již před několika lety platilo, že ten, kdo pracoval v oboru IT, měl o své živobytí velmi dobře postaráno. A samozřejmě to…

Jak sehnat brigádu v zahraničí

 Pracovat v zahraničí je výzva. Pro mladé je to však velice lákavé. Nabízí se však základní otázka – jak sehnat…

 
Předpověď pro měsíc srpen 2019
Předpověď pro měsíc srpen 2019 Předpověď pro měsíc srpen 2019
Nejnavštěvovanější chrámy v Asii 1/2
Nejnavštěvovanější chrámy v Asii 1/2 Nejnavštěvovanější chrámy v Asii 1/2
Objevte české moře: Zábava s dětmi na Lipně v každém ročním období
Objevte české moře: Zábava s dětmi na Lipně v každém ročním období Objevte české moře: Zábava s dětmi na Lipně v každém ročním období
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt